Artykuły

Lady Makbet i reszta znów w operze

Lady Makbet wraz z mężem, Makdufem i resztą szekspirowskiego towarzystwa - po 136 latach przerwy! - znów gościć będzie w stołecznej operze.

W roli Lady Makbet z opery Verdiego ćwiczą się Ryszarda Bacewicz i Krystyna Szostek-Radkowa. Makdufem mają być na zmianę Stanisław Kowalski i Roman Węgrzyn, Makbetem - Jerzy Artysz, Wiesław Bednarek, Andrzej Hiolski i Florian Skulski. Premierę, zaplanowaną na 9 listopada realizują: Andrzej Straszyński (kier. muz.}, Marek Grzesiński (reżyseria), Wiesław Olko (dekoracje) i Irena Biegańska (kostiumy).

To na dużej scenie. 14, grudnia, ale na scenie małej, zobaczymy natomiast "Historyję o św. Katarzynie" Romualda Twardowskiego, misterium w 2 aktach i 5 obrazach z librettem wg. Jana Cichońskiego (z 1694,r.), które napisali Julian Lewański i Romuald Twardowski. Muzycznie rzecz opracowała Agnieszka Kreiner, reżysersko - Zbigniew Bogdański. Dzieło powstało w 1981 r. i stanowi przybliżenie scenie współczesnej teatru staropolskiego.

Trzecią z przygotowywanych w Teatrze Wielkim premier - tym razem na 7.XII - jest "Jezioro łabędzie" realizowane przez parę radzieckich artystów: Konstantego Siergiejewa i Natalię Dudinską.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji