Artykuły

Bydgoszcz. Warsztaty dla uczniów z "Szalonej lokomotywy"

Zamiast na widownię - weszli na scenę. Zamiast oglądać spektakl - sami go tworzyli. Uczniowie bydgoskich gimnazjów podczas warsztatów w Teatrze Polskim przez chwilę mogli poczuć się aktorami.

Warsztaty dotyczące najnowszego spektaklu Teatru Polskiego "Szalona lokomotywa" [na zdjęciu] prowadzi Dorota Ogrodzka, animatorka kultury. Zaprosiła bydgoskich gimnazjalistów, którzy dzień wcześniej obejrzeli przedstawienie Michała Zadary na dużą scenę. Po co? Żeby lepiej zrozumieli sam tekst Witkacego, a także nowatorską interpretację reżysera.

- To okazja, żeby wejść w przestrzeń dotychczas zarezerwowaną dla artystów - wyjaśnia Ogrodzka. - I chociaż na chwilę poczuć się jak aktor.

Młodzi szybko weszli w nowe role i dali się wciągnąć w przygotowane przez animatorki zabawy. - Było dużo zajęć, które uczyły nas nawiązać niewerbalny kontakt z drugą osobą - mówi Jonasz Jankowski, uczeń Gimnazjum nr 28. - Podobały mi się też zajęcia, w których musieliśmy nieustannie na siebie patrzeć, nic nie mówić, a przy tym ciągle się poruszać. To tworzyło więź między partnerami w tej grze.

Kolejne, ostatnie w tym miesiącu warsztaty dla uczniów z "Szalonej lokomotywy" odbędą się jutro o godz. 10 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji