Artykuły

Baletowe premiery w Teatrze Wielkim

TEATR Wielki w Warszawie wy­stępuje w najbliższą niedzielę, 18 bm.. z premierą, która z pewnością przejdzie do historii war­szawskiej sceny. Po raz pierwszy wy­stawiony będzie bowiem balet "Po­żądanie" - niedokończone dzieło Gra­żyny Bacewicz, wybitnej polskiej kompozytorki, zmarłej przed kilku laty.

Grażyna Bacewicz zdążyła przed swą nagłą, przedwczesną śmiercią skomponować 80 minut muzyki tego baletu, do zakończenia pozostało ok. 4 minut muzyki, których już nieste­ty nie napisała.

W prapremierowym przedstawieniu baletu, którego libretto osnute jest na sztuce Pabla Picasso "Pożądanie schwytane za ogon" (libretto napisał - Mieczysław Bibrowski) występu­ją: Renata Smukała, Irena Mrozińska, Marta Bochenek, Dariusz Blajer i Ja­nusz Smoliński. Choreografia i inscenizacja są dziełem młodego tance­rza i choreografa Jerzego Makarowskiego.

Drugą pozycją nowej premiery ba­letowej w Teatrze Wielkim jest oczekiwany z równie dużym zainte­resowaniem wspaniały balet Igora Strawińskiego - "Pietruszka" w cho­reografii (wg M. Fokina) polskiego tancerza światowej sławy - Leona Wójcikowskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji