Artykuły

Na wycieczkę do piekła

"Transfer" Kuroczkina w reż. Maciej Englerta w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Recenzja Gazety Studenckiej

Antypatyczny biznesmen dostaje zaproszenie od swojego ojca, który od lat przebywa w piekle. Bohater postanawia wybrać się na "wycieczkę" i odwiedzić tatę. Maksym Kuroczkin z iście rosyjskim absurdalnym poczuciem humoru przedstawia współczesny świat - świat tak ponury, że aż śmieszny. Świat, w którym każde piekło ma swojego przedstawiciela do spraw marketingu, a zdradzana żona, zamiast tonąć we łzach, wynajmuje sobie męską prostytutkę, którą na dodatek opłaca jej mąż.

W spektaklu Macieja Englerta trochę szwankuje aktorstwo. Nie zawsze dopracowane, momentami przypomina grę aktorów z niezbyt ambitnych komedii Teatru Kwadrat. Na pierwszy plan wybija się tylko jak zwykle Borys Szyc, którego gra jest brawurowa. Reszta aktorów niestety nie dotrzymuje mu kroku.

Kiedy jednak przymknie się oko na aktorskie niedociągnięcia, spektakl (jak rzadko ostatnio w warszawskich teatrach) jednak dotyka. Oto piekło jest tak samo nijakie i ponure jak codzienna rzeczywistość. Już nawet nie przeraża - bo przecież można się do niego wybrać na wycieczkę z plecakiem i aparatem fotograficznym. Rano - jak w parku - po piekle chodzą dozorcy i sprzątają śmieci do plastikowych worków. Jeden z nich to Bóg

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji