Artykuły

Nasze tory zagrają w teatrze

W Teatrze Polskim w Byd­goszczy trwają przygo­towania do najnowsze­go spektaklu Michała Zadary -"Szalonej lokomotywy" Witka­cego. Według zapowiedzi twór­ców, ma to być innowacyjne przedstawienie, łączące sceno­grafię wykorzystującą "miniatu­rową kolejkę, precyzyjną maszy­nerię audio-video, muzykę na żywo, film i teatr akcji".

- To dramat o tym, jak współczesny człowiek uwikła­ny jest w technologię i po­przez kontakt z nią staje się innym stworzeniem. Taka treść w 1923 roku mogła wy­dawać się egzotyczna, ale dzi­siaj widzimy, jak bardzo ów­czesna analiza świata jest adekwatna do aktualnej rze­czywistości - wyjaśnia reżyser Michał Zadara, twórca m.in. innego bydgoskiego spektaklu "Wielki Gatsby".

W nocy z soboty na niedzie­lę, na terenach Kolejowych Za­kładów Utrzymania, przy ulicy Artyleryjskiej, ekipa Teatru Pol­skiego w Bydgoszczy organizu­je plan filmowy, podczas które­go powstaną zdjęcia do spekta­klu. W pracach nad nimi weźmie także udział Artur Sienicki, autor zdjęć do nagra­dzanych już krótkometrażowych filmów fabularnych, np. "Latarnik", dokumentalnych oraz do teledysków.

Natomiast wcześniej, bo już dziś, o godz. 17, w górnym foy­er TPB odbędzie się otwarte spotkanie z twórcami projektu. Zapraszamy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji