Artykuły

Łódź. Teatr Wielki promuje na dworcu Kaliskim "Noc w Wenecji"

W piątek o godz. 16.20 zaskoczeni podróżni usłyszeli na dworcu Łódź Kaliska fragmenty operetki Straussa, która będzie miała premierę w Teatrze Wielkim w ostatni weekend stycznia.

W efektownych kostiumach arię z "Nocy w Wenecji" śpiewali Aleksandra Borkiewicz, Patrycja Krzeszowska, Łukasz Motkowicz i Łukasz Załęski. Hostessy rozdawały podróżnym papierowe maski karnawałowe i ulotki. Takie gadżety trafiły też do pasażerów tramwajów linii 8 i 10 i pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

"Noc w Wenecji" to druga, po "Don Giovannim", premiera Teatru Wielkiego w sezonie, w którym jako dyrektor łódzkiej opery debiutuje Paweł Gabara. Dzieło Johanna Straussa II z librettem Friedricha Zella i Richarda Genée reżyseruje Artur Hofman, kierownictwo muzyczne objął Wojciech Rodek. Kostiumy przygotowuje Barbara Ptak, najbardziej znana z realizacji filmowych (m.in. "Nóż w wodzie" Polańskiego, "Faraon" Kawalerowicza, "Ziemia obiecana" Wajdy. "Noce i dnie" Antczaka"). Za choreografię odpowiada Zofia Rudnicka. Realizatorzy podkreślają, że "podkreślą wesoły charakter dzieła" i będą się "bawić możliwościami formy, nie unikając przy tym nawiązywania do klasycznych rozwiązań w interpretacji i budowania przestrzeni scenicznej tej fantastycznej operetki".

Premiera - 29 i 30 stycznia, o godz. 19. Bilety na pierwszą premierę kosztują 100-80 zł, na drugą - 75-50 zł. Pozostałe spektakle - 55-32 zł (bilet normalny) i 45-27 zł (ulgowy).

To kolejna próba poszukiwania przez łódzkie teatry widza w mieście. Artyści Teatru Muzycznego śpiewali i tańczyli m.in. w restauracji w OFF Piotrkowska i na przystanku tramwajowym. Teatr Wielki zorganizował niedawno dla łodzian interaktywną zabawę taneczną w Manufakturze. - Każdy sposób jest dobry, żeby ludzie się przełamali i zmienili stereotypowe pojęcie o teatrze, że to nuda - mówi Patrycja Krzeszowska.

To nie koniec współpracy Teatru Wielkiego z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Pasażerowie ŁKA, którzy pokażą w kasie teatru bilet kolejowy, będą mogli kupić z 20-procentową zniżką dwie wejściówki na grane w trakcie ferii spektakle - "Aidę" (19 i 21 lutego), "Traviatę" (24 lutego) i balet "Ziemia obiecana" (26 i 28 lutego).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji