Artykuły

Warszawa. Konferencja poświęcona teatrowi, kinu i nowym mediom

W dniach 29-30 kwietnia w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa "Europejska przestrzeń kulturowa (EPQ): teatr - kino - nowe media".

Stanowi ona kolejną już odsłonę projektu Inter.Intra.Trans, w ramach którego naukowcy z Polski i Europy dyskutują o szansach i zagrożeniach dla wspólnej europejskiej przestrzeni kulturowej (EPQ). Udział w tegorocznej edycji projektu zapowiedzieli kulturoznawcy, literaturoznawcy, teatrolodzy, filmoznawcy i socjologowie z wiodących ośrodków naukowych z Polski i zagranicy.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wystąpień zarówno uznanych autorytetów, jak i młodych naukowców poświęconych m.in. teorii teatru i kina, obliczom współczesnych mediów, nowym trendom w teatrze i filmie europejskim, formom teatralnym w mediach niemiecko- i polskojęzycznych oraz słuchowiskom radiowym w dobie nowych mediów. Nie zabraknie prezentacji poświęconych wybranym realizacjom teatralnym i filmowym, takich znanych autorów jak: George Tabori, Wolfgang Bauer, Rolf Hochhuth czy Samuel Beckett oraz projektom scenicznym m.in. Christopha Marthalera - szwajcarskiego reżysera i muzyka, Grzegorza Jarzyny czy Macieja Gorczyńskiego z Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Organizatorzy konferencji zapraszają także na warsztaty teatralne, które w oparciu o słuchowisko radiowe własnego autorstwa pt. "Wielki mag" poprowadzi aktor filmowy, teatralny i dubbingowy Marcin Troński, oraz na spotkanie z reżyserem Tomaszem Protokowiczem i projekcję jego filmu "Dawno temu na Śląsku" uznanego na XXII Ann Arbor Polish Film Festival w USA za najlepszy krótkometrażowy debiut fabularny i nagrodzonego główną nagrodą "Złotego kota" na międzynarodowym festiwalu filmowym "Izmir Ksa Film Festival" w Turcji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji