Artykuły

Słupsk. Nowy Teatr rozbił bank z nagrodami

Gazeta Świętojańska co roku przygotowuje ranking wydarzeń teatralnych województwa pomorskiego. Tym razem, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku zwyciężył w aż sześciu kategoriach.

Otrzymaliśmy również kilka nominacji i jedną nagrodę, z której nie jesteśmy szczególnie dumni, ale o tym nieco później...

Szczególnym uznaniem w rankingu cieszy się zdobywca Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim, czyli "Kupiec wenecki" (na zdjęciu) w reż. Szymona Kaczmarka - zwyciężył, jako najlepszy spektakl dramatyczny, ale na uznanie zasłużyli również: reżyser - Szymon Kaczmarek, muzyka, której twórcą jest Żelisław Żelisławski, a także scena finałowa. Ponadto, Monika Janik została nominowana w kategorii "Najlepsza aktorka w roli głównej", a Adam Jędrosz w kategorii "Najlepszy aktor w roli drugoplanowej" - oba wyróżnienia w ramach "Kupca weneckiego".

Jesteśmy niezwykle dumni z laureata Festiwalu Szekspiowskiego, ale nie tylko on otrzymał laury! Wydarzeniem roku okazały się zmiany w teatrach słupskich za dyrektury Michała Tramera i Dominika Nowaka uwieńczone sukcesami "Kupca weneckiego" i spektaklami Tęczy ("Szwejk", "Masza"), a Człowiekiem teatru roku 2019 został Dominik Nowak, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Nominacja spektaklu "Pasztety, do boju!" w kategorii "Najlepszy spektakl komediowy" również napawa optymizmem.

Nowy Teatr został też wspomniany, jako zwycięzca niezbyt chwalebnej "Maliny roku" za najgorsze przedstawienie (uznanej również w tym przypadku, za "Malinę dekady"). Mowa o spektaklu "Made in USA" Kolektywu Janiczak/Mosiewicz/Rubin/Stępniak. Przyjmujemy to wyróżnienie z pokorą w myśl zasady, że nawet w tej kategorii, żeby zwyciężyć, trzeba się szczególnie wykazać.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i nominowanym, dziękujemy za uznanie redakcji Gazety Świętojańskiej i mamy nadzieję, że przyszły rok również przyniesie nam wiele radości.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji