Artykuły

Warszawa. Premiera online "Gabinetu" w dziesięciolecie wystawienia

Teatr MŁYN zaprasza na premierę online „Gabinetu” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Pauliną Holtz i Rafałem Koseckim. Spektakl zostanie pokazany 4 grudnia o godz. 21.00 na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru MŁYN, a od 7 grudnia dostępny będzie na platformie MŁYNOTEKA.


„Gabinet” obchodzi w ten sposób zacny jubileusz – filmowo-teatralna reinterpretacja spektaklu została przygotowana dokładnie 10 lat po premierze spektaklu na deskach teatralnych.


OPIS SPEKTAKLU:


Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka–Polka (Paulina Holtz), która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz – katolik-rozwodnik (Rafał Kosecki), który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie.


I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.


Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda – balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej „kury domowej” – ale, aby pokazać, że za fasadą „kury” kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”


Premiera spektaklu „Gabinet” w Teatrze MŁYN odbyła się w listopadzie 2010 roku.


Wersja online spektaklu, nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie dla naszych Widzów reinterpretacją filmowo-teatralną.


Z RECENZJI PO PREMIERZE W TEATRZE MŁYN:


"Autorka i reżyserka “Gabinetu” Natalia Fijewska-Zdanowska wie, o czym pisze, bo podobne sytuacje małżeńsko-macierzyńskie przeżyła sama. Czyni to z wielkim wyczuciem – na pograniczu śmiechu i smutku, odkrywając wszystkie, czasem przyblakłe lub przybrudzone kolory zwyczajnego życia”


Jacek Wakar, Twój Styl


„Rytm przedstawieniu wybija Holtz, ona pełni rolę tej ciekawskiej, gotowej podrażnić się o pryncypia. Kosecki zaś jako skromny fajtłapa zarysowuje postać lekarza subtelnie i ostrożnie”.


Przemysław Skrzydelski, Dziennik Gazeta Prawna


„Sceny z codziennego życia matki stają się bezpretensjonalne i realistyczne, aż rozbawionej publiczności śmiech zastyga na ustach. Nie ma tu moralizatorstwa, przerysowania. Zamiast tego Natalia Fijewska-Zdanowska serwuje prawdę w pigułce, krótko i rzeczowo, choć nie bezboleśnie.


Agnieszka Sasinska, Feminoteka


REALIZATORZY:


Obsada: Paulina Holtz, Rafał Kosecki


Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska


Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza


Muzyka: Filip Dreger


Produkcja: Katarzyna Maksymowicz


Ekipa filmowa:


Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko


Zdjęcia: Tomasz Suski


Dźwięk: Irena Suska


Produkcja nagrania: Dorota Szopowska


Realizacja świateł: Przemysław Scholl


Charakteryzacja: Anna Jabłońska


Inspicjent: Anna Herda


Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy


GDZIE OGLĄDAĆ:


Po premierze online 4 grudnia (piątek) godz. 21.00 spektakl „GABINET” będzie dostępny bezpłatnie na Facebooku i kanale YouTube Teatru MŁYN jeszcze przez trzy dni (do 6 grudnia godz. 23.59).


Wydarzenie FB: facebook.com


Link do premiery na Facebooku: facebook.com


7 grudnia spektakl zostanie przeniesiony na platformę MŁYNOTEKA, gdzie będzie go można oglądać po rejestracji i wykupieniu dostępu: https://mlynoteka.mlyn.org/


MŁYNOTEKA to budowana od podstaw platforma z multimediami Teatru MŁYN. „GABINET” to czwarty spektakl dla widzów dorosłych – po „NIEDZIELNYM POPOŁUDNIU”, „(MASKA)RADZIE GMINY” i „CÓRCE” – udostępniany na platformie.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji