Artykuły

Łódź. "Hrabina Marica" w Wielkm

Na ogromną scenę Teatru Wielkiego wchodzi kolejna operetka, po "Księżniczce czadasza" i to kolejna Emmericha Kalamana. "Hrabina Marica" to najbardziej "węgierskie" dzieło Kalmana.

"Hrabina Marica" to najbardziej "węgierskie" dzieło Kalmana. Poznajemy w nim zubożałego hrabiego Tassilo (Krzysztof Marciniak/Mirosław Niewiadomski), który - by pozyskać fundusze dla swej siostry Lizy (Patrycja Krzeszowska)- zostaje incognito rządcą w majątku tytułowej hrabiny. Tymczasem Marica (Małgorzata Kuliński) zjeżdża do cygańskiej knajpy, by się zaręczyć. Przyszły narzeczony jednak nie przybywa. Przybywa za to książę Maurycy Populescu (Andrzej Staniewski/Eugeniusz Nizioł), pułkownik dragonów i baron Koloman Żupan (Andrzej Kostrzewski), przekonany, że to on zostanie narzeczonym. Hrabina Marica zakochuje się z wzajemnością w Tassilo. W Populescu - księżna Cudestein (Teresa May-Czyżowska/Sylwia Maszewska), ciotka Tassila. A w Lizie - Żupan, który nie chce posagu.

"Hrabinę Maricę" reżyseruje Daniel Kustosik, znawca operetkowego warsztatu, który dla "podkasanej muzy" rzucił aktorstwo dramatyczne. Po pracy w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu i Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, otrzymał propozycję zagrania Gustawa w "Krainie uśmiechu" Franza Lehara od Operetki Wrocławskiej. Szybko jednak przestało mu wystarczać śpiewanie. W dorobku reżyserskim ma kilkadziesiąt operetek, musicali, bajek muzycznych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji