Artykuły

Schiller dla łódzkiej tancerki

Sylwetka Moniki Maciejewskiej, solistki baletu w Teatrze Wielkim w Łodzi, laureatki przyznawanej przez ZASP Nagrody im. Leona Schillera.

- Jej talent i dotychczasowe osiągnięcia artystyczne, kreacje artystyczne pełne wrażliwości i blasku predestynują ją do miana czołowych solistek polskiego baletu - o Monice Maciejewskiej z wielkim uznaniem wypowiada się Dobrosława Gutek-Woźniak, kierowniczka baletu łódzkiej opery. Młodą tancerkę wyróżniono nagrodą im. Leona Schillera. Maciejewska skończyła łódzką szkolę baletową im. Feliksa Pamella. Fundacja Balet przyznała jej nagrodę w koncersie "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce". W balecie opery pracuje od 1998 r., solistką została trzy lata później. Jej ważniejsze role to Tytania w "Śnie nocy letniej", Śnieżka w "Królewnie Śnieżce", Anka w "Ziemi obiecanej", Nefretete w "Echnatonie". Przygotowuje partię Konstancji w "Wolfgangu Amadeusie". Tancerka zebrała wysokie noty wśród członków ZASP. - Tak prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Nagroda im. L Schillera, będzie dla Moniki Maciejewskiej wyrazem uznania dla jej artystycznych dokonań i zachętą do dalszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności- uzasadnia przewodnicząca Sekcji Tańca Danuta Cholewińska.

Dzisiaj [27 marca] w Warszawie w siedzibie Związku Artystów Scen Polskich zostaną wręczone doroczne nagrody im. Schillera. Dostaną je dwie artystki z Łodzi: Monika Maciejewska i Matylda Paszczenko-Witkowska. Nagroda Schillera przyznawana jest od 1956 r. - w marcu, w rocznicę śmierci patrona. W ostatnich latach zostali nią uhonorowani Agnieszka Glińska, Edyta Jungowska, Mirosław Baka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji